Obnova prostorija

Autor: Administrator , 21. 3. 2024. 11:32

Korisnici Dnevnog centra i OOS9 dobili su novouređene prostore koji će im boravak u našem Centru učiniti ugodnijim za rad i druženje♥️

Snimka panel-diskusije

Autor: Administrator , 7. 3. 2024. 09:31

Ako ste zainteresirani za stručne aspekte obnove dvorišnog krila naše zgrade i izgradnje senzornog parka u Nazorovoj 47 u nastavku možete pogledati snimku panel-diskusije:

"Dobro jutro Hrvatska" - projekt Slavimo život zajedno

Autor: Administrator , 28. 2. 2024. 10:08

Naš projekt obnove "Slavimo život zajedno" predstavili smo jutros u emisiji "Dobro jutro Hrvatska".
Najavili smo sutrašnji panel o obnovi koji će s održati u Centru Slave Raškaj.
Hvala novinarki Niki Jelavić i nama rado gledanoj emisiji "Dobro jutro Hrvatska".
Hvala i mami Nataši Benković na preporuci i pohvalama za predani rad naših stručnih djelatnika.

KOKOSS „Interdisciplinarnost kao resurs: Pojedinac i zajednica u fokusu“

Autor: Administrator , 27. 2. 2024. 11:06

U periodu od 22. do 25 veljače, naše stručne djelatnice Brigita Jerić ,socijalna radnica i Nina Cesarec, pedagoginja, predstavile su rad nešeg Centra na drugoj konferenciji KOKOSS „Interdisciplinarnost kao resurs: Pojedinac i zajednica u fokusu“ u Dubrovniku.

Konferencija je održana pod pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske, a po drugi puta zajednički ju je organiziralo pet strukovnih komora koje okupljaju stručnjake pomagačkih zanimanja: socijalne pedagoge, psihologe, edukacijske rehabilitatore, psihoterapeute i socijalne radnike.

Brigita Jerić, je prezentirala temu "Aktivnosti psihosocijalne podrške u cilju inkluzije i zaštite mentalnog zdravlja mladih".

Nina Cesarec -održala je radionicu pod nazivom "Prikaz dječje psihodrame u radu s adolescentima".

Konferencija je obuhvatila aktualne teme u društvu kao što su vršnjačko, obiteljsko nasilje i nasilje nad starijim osobama, rad s djecom i mladima s ciljem poticanja njihovog razvoja u skladu s individualnim potrebama, standardom ljudskih i dječjih prava te podupiranja različitosti i inkluzije.

Bila je to izvrsna prilika za razmjenu znanja i ideja sa kolegama iz cijele Hrvatske, te planiranje novih zajedničkih suradnji.

Striponauti i Krešimir Biuk

Autor: Administrator , 16. 2. 2024. 15:17

15.2.2023. - Striponauti su se družili s velikim zaljubljenikom u strip, crtačem i scenaristom Krešimirom Biukom. Doznali su da svaki slobodan trenutak koristi za crtanje i da mu je svakodnevica najveća inspiracija. Svoje stripove za djecu i odrasle voli začiniti dobrom dozom humora. Na par primjera pokazao je kako iz teksta scenarija nastaju kadrovi stripa. Iako se na stripove navukao uz Zagora trenutno je zagrijan za krimiće, a striponautima je toplo preporučio avanture zeca-samuraja Usagija. Na kraju se dvoje najhrabrijih striponauta okušalo u crtačkom duetu s našim gostom. Tako nastale šaljive uratke ponijeli su sa sobom, kao uspomenu na ovo lijepo druženje.

Predstavljanje projekta Striponauti

Autor: Administrator , 25. 1. 2024. 12:35

24.1.2024. Sudjelovali smo u predstavljanju projekta Striponauti srednjoškolskim knjižničarima Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Zaključak izlaganja je bio da je stripovima mjesto u svakoj školskoj knjižnici.

Zero Waste Catering Lab Project – Prezentacija projektnih rezultata

Autor: Administrator , 24. 1. 2024. 10:17

ZERO WASTE CATERING LAB – Prezentacija projektnih rezultata

Dana 22.1.2024. održana je prezentacija rezultata ostvarenih u našem projektu Zero Waste Catering Lab u restoranu Oaza- Joyful Kitchen.

Dragim suradnicima i predstavnicima državnih, gradskih institucija i medija,  predstavili smo naše uzbudljivo putovanje u međunarodnom Erasmus+ projektu, koji smo kao nositelji konzorcija pokrenuli prije 26 mjeseci, zajedno sa  partnerima iz  Italije, Slovenije, Belgije i Hrvatske.

Izuzetno smo ponosni na sve sudionike projekta, a posebno na učenike koji su s mnogo radoznalosti i kreativnosti istraživali mogućnosti održivog ugostiteljstva. Naši kuhari i slastičari  predstavili su e-knjigu ZW Catering lab koja uključuje video recepte i savjete kako pripremati jela na način koji čuva okoliš, te kako pakirati i transportirati namirnice na održiv način. Inspirirali su nas svojim doživljajima tijekom LTT putovanja u Italiji i Belgiji i prenijeli neke kulinarske zero waste trikove i savjete..

Na prezentaciji su svoja iskustva na panelu podijelili sudionici koji su se uključili u našu Zero Waste aplikaciju koja povezuje dionike u procesu od proizvodnje hrane do prodaje iste u ugostiteljskim objektima. Ispričali su nam sa kojim se izazovima nose, te podržali inicijativu važnosti međusobnog učenja i povezivanja.

Svi projektni rezultati dostupni su na našoj web stranici: http://zerowastecatering.eu/

U projektu su kreirani :ZW e-knjiga uz  video recepte, te ZW catering lab aplikacija koja povezuje ugostitelje, lokalne proizvođače i goste (naručitelje hrane) u Hrvatskoj, Sloveniji, Italiji i Belgiji, a sve u cilju razvijanja eko stilova života.

Sretni smo što je projekt polučio tako vrijedne i korisne rezultate, a posebno što smo stekli nove suradnike i prijatelje u Hrvatskoj i inozemstvu!

Hvala HRT-u što su nas podržali i objavili priču o našem projektu, koju možete vidjeti na poveznici: https://wetransfer.com/downloads/8c2dac25a68a2486ebf4487eed14cdf620240123
134438/9152c60a3b20738400429c723e7779c620240123134534/a26e95

9. ZAGREBAČKI OBRTNIČKI SAJAM

Autor: Administrator , 18. 1. 2024. 08:38