Susret učenika s Rosie Kugli

Autor: Administrator , 13. 11. 2019.

Dana 12. studenog 2019. u školskoj knjižnici Centra upriličen je susret i razgovor učenika srednje škole s autoricom knjiga za mlade Rosie Kugli. Susret je bio potaknut interesom učenika za roman „Dvije crte plavo“ i za istoimenu predstavu, nastalu po romanu. Knjiga i predstava bave se problemom maloljetničke trudnoće, a obje su kod naših učenika izazvale iznimno pozitivne reakcije. Štoviše, sama knjiga je u školi proizvela pravu čitalačku pomamu, kako zbog svoje teme tako i zbog pristupačnog stila i vješto izložene priče. Tijekom razgovora s gospođom Kugli učenici su doznali nešto više o njenom spisateljskom radu i izvorima inspiracije, o tome što ju motivira na pisanje i zašto piše knjige za mlade. Naravno, razgovor je postao najzanimljiviji upravo kad se dotakao romana „Dvije crte plavo“, čija tema toliko zaokuplja djevojke i mladiće srednjoškolskog uzrasta.

Zahvaljujemo gospođi Kugli što nas je posjetila, radujemo se njezinim novim knjigama i nadamo se skorom ponovnom susretu!

Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb / Ulica Vladimira Nazora 47, HR-10000 Zagreb / www.centar-sraskaj-zg.skole.hr / ured@centar-sraskaj-zg.skole.hr