Projekt "Maslina"

Autor: Administrator , 12. 5. 2015.

12. svibnja 2015., Hypo centar – U organizaciji Udruge Etna - mreža uzajamne potpore provedena je prva u nizu humanitarnih akcija u okviru projekta „Maslina“ usmjerenog na podršku našoj djeci i učenicima. Zahvaljujući zalaganju gđe. Etne Mustapić i djelatnika Hypo Alpe-Adria-Bank d.d., te podršci gđe. Karmele Vukov-Colić, prodajom kekasa, koje su izradili učenici Centra, i maslinovog ulja iz donacije OPG Deković prikupljena su financijska sredstva namijenjena našim korisnicima.

Kroz projekt "Maslina", a uz pomoć volontera Udruge Etna, učenici Centra poučavaju se ekološkoj, prirodnoj i zdravoj prehrani i vještinama spravljanja ekoloških namirnica i kozmetike. Kroz projekt se potiču i poduzetničke vještine učenika jer se pripravljeni proizvodi kroz humanitarne akcije prodaju i time se skupljaju financijska sredstva namijenjena Centru.

Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb / Ulica Vladimira Nazora 47, HR-10000 Zagreb / www.centar-sraskaj-zg.skole.hr / ured@centar-sraskaj-zg.skole.hr