Popularizacija znanosti u školi

Autor: Administrator , 14. 12. 2017.

U ponedjeljak 11.12. u našem Centru održana je završna radionica projekta popularizacije znanosti u školi, koji je financiran od Ministarstva znanosti i obrazovanja, a provodi se u suradnji s Institutom za arheologiju i Zaklafdm "Otok Brač- negdje između mora i zvijezda". Održane su ukupno četiri radionice pod nazivom "Rimska kuharica", kojima je cilj bio upoznavanje s kuharstvom staroga Rima i Rimskog carstva. Voditeljica radionice bila je dr.sc.Ivana Ožanić Roguljić iz Instituta za arheologiju, koja je i prevela Apicijevu kuharicu, uz asistenciju Jacqueline Bat, profesorice našeg Centra i voditeljice zagrebačke podružnice Zaklade "Otok Brač - negdje između mora i zvijezda". Na kraju projekta održat će se i predavanje o kuharstvu starog Rima za djelatnike našeg Centra, a rezultat projekta bit će e-knjiga "Rimska kuharica" s jelima koja su pripremana u radionicama, prilagođena učenicima s razvojnim teškoćama.

Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb / Ulica Vladimira Nazora 47, HR-10000 Zagreb / www.centar-sraskaj-zg.skole.hr / ured@centar-sraskaj-zg.skole.hr