Znanstveni kolači

Autor: Administrator , 5. 4. 2018.

28. ožujka - Na zadnji dan nastave prije uskršnjih blagdana, posjetili smo Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada. Učenici drugih i četvrtih razreda SŠ te osmog razreda OŠ pratili su predavanja "Mitovi i istina o ionizirajućem zračenju", "Priča o pesticidima" i "Stišajte tu buku!"

Na jagodama, narančama, kruškama i krastavcima nalazi se najviše ostataka pesticida pa ih prije konzumacije treba pažljivo oprati, najbolje oguliti. Sezona jagoda je pred vratima i treba se prisjetiti pesticida u trenutku iskušenja da se osvježimo s nekoliko slasnih, mirisnih plodova "u hodu"!

Zagađenje bukom je na drugom mjestu po veličini problema, odmah iza zagađenja zraka. Čak 5 % mladih do 18 godina ima oštećenje sluha, stečeno najviše korištenjem slušalica. Glazbu ne bi trebalo slušati na slušalice više od sat vremena dnevno. Važno je i kontrolirati glasnoću, što se može jednostavno pomoću besplatnih aplikacija.

Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb / Ulica Vladimira Nazora 47, HR-10000 Zagreb / www.centar-sraskaj-zg.skole.hr / ured@centar-sraskaj-zg.skole.hr