Slavimo život zajedno

Projekt Slavimo život zajedno provodi se temeljem poziva za dodjelu bespovratnih sredstava „Unapređivanje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici kao podrška procesu deinstitucionalizacije – druga faza“. Cilj Projekta je rekonstruirati, prilagoditi i opremiti socijalnu infrastrukturu Centra za odgoj i obrazovanje „Slava Raškaj“ Zagreb i Centra za odgoj i obrazovanje Tuškanac za pružanje izvaninstitucijskih usluga s ciljem prevencije institucionalizacije i razvoja mreže izvaninstitucijskih usluga i službi podrške u zajednici. Projektom će se osigurati kvalitetniji odgovor na rastuću potrebu za pružanjem usluga boravka, rane intervencije, psihosocijalne podrške te pomoći pri uključivanju u programe odgoja i redovitog obrazovanja za djecu i mlade s teškoćama u razvoju te odrasle osobe s invaliditetom.

Između ostalog, Projektom će se riješiti dugogodišnji problem neadekvatnog građevinskog stanja dijela zagrade Centra „Slava Raškaj“ Zagreb u Nazorovoj 47 - građevinski će se obnoviti školsko krilo zgrade, što uključuje obnovu fasade i krovišta te unutrašnje radove: ugradnja nove stolarije, klimatizacijskog sustava, uređenje instalacija i sanitarnih čvorova, opremanje namještajem i specijaliziranom opremom. Pored toga, na zelenoj površini iza zgrade Centra uredit će se senzorni park površine oko 1.000 m² te će se nabaviti transportno vozilo neophodno za provedbu aktivnosti psihosocijalne podrške i ostalih izvaninsitutcijskih usluga.

Centar „Slava Raškaj“ Zagreb je nositelj Projekta, a partneri su Centar za odgoj i obrazovanje Tuškanac i Društvo za socijalnu podršku. Kao partner, Centar za odgoj i obrazovanje Tuškanac nabavit će transportno vozilo i specijaliziranu opremu za provedbu izvaninstitucijskih usluga. Društvo za socijalnu podršku sudjelovat će u provedbi edukacija na temu osiguravanja pristupačnosti usluga osobama s invaliditetom, ravnopravnosti spolova, nediskriminacije pripadnika nacionalnih manjina, ekološke održivost itd., u koje će se uključiti djelatnici i članovi obitelji korisnika Centra „Slava Raškaj“ Zagreb i Centra za odgoj i obrazovanje Tuškanac. Također, djelatnici obaju Centara uključit će se u specijalizirane edukacije za pružanje izvaninstitucijskih usluga.

Projekt se u potpunosti financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu od 13.112.440,00 kuna. Provedba je započela 4. lipnja 2019. ugovaranjem usluga pomoći u pripremi dokumentacije za prijavu projekta na natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava, a ukupno trajanje projekta je 36 mjeseci.

VIZUALIZACIJE PROJETNOG ZAHVATA NA ADRESI ULICA VLADIMIRA NAZORA 47

1. Ogledna soba za korisnike predškolskog uzrasta

2. Senzorni park

Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb / Ulica Vladimira Nazora 47, HR-10000 Zagreb / www.centar-sraskaj-zg.skole.hr / ured@centar-sraskaj-zg.skole.hr