Druženje s Rosie Kugli

Autor: Andrija Mijačika, 6. 5. 2024.

30.4.2024. Učenici našeg Centra i Centra za odgoj i obrazovanje Dubrava dobili su priliku upoznati književnicu Rosie Kugli. Njezine romane za mlade „Nisam ti rekla…“, Dvije crte plavo“ i „Izgubljena generacija“ naši srednjoškolci čitaju s užitkom, pa im je zaista posebno iskustvo bilo susresti se s autoricom njima omiljenog štiva. Pričalo se o samim knjigama i o temama kojima se bave. Neke od tih tema prilično su teške, s problemima koji se ponekad čine nerješivima: zloporaba droga i alkohola, maloljetničke trudnoće, vršnjačko i seksualno nasilje. Međutim, zaraženi vedrinom i optimizmom naše gošće svi smo na kraju zaključili da je uz iskreni razgovor, razumijevanje i međusobnu podršku svaki problem moguće riješiti.

Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb / Ulica Vladimira Nazora 47, HR-10000 Zagreb / www.centar-sraskaj-zg.skole.hr / ured@centar-sraskaj-zg.skole.hr