LTA seminar: Embrace Inclusion & Diversity in your Erasmus+ projects

Autor: Administrator , 17. 11. 2023.

Od 14.11. do 16.11.2023 u  Zagrebu održan je trodnevni seminar „Embrace Inclusion & Diversity in your Erasmus+ projects „ na kojem su u sklopu programa Agencije za mobilnost i EU sudjelovali sudionici iz partnerskih nacionalnih agencija Erasmus +: Austrija, Belgija, Estonija, Finska, Malta i Rumunjska s ciljem podizanja svijesti o uključenosti i raznolikosti te promicanja sudjelovanja većeg broja osoba s manje mogućnosti u projektima Erasmus +.

Fokus seminara je na istraživanju različitih načina na koje se osobe s manje mogućnosti mogu uključiti u različite faze projekta.

Prvog dana seminara sudionici su sudjelovali u panel raspravi s ciljem postizanja zajedničkog razumijevanja onih koji se mogu smatrati ljudima s manje mogućnosti i uspostave okvira za njihovo uključivanje u program Erasmus +.

Jedan od sudionika panel diskusije bio je naš učenik  Branko,  koji je govorio o aktivnom sudjelovanju i iskustvima u projektu Zero Waste Catering Lab.

Na kraju panel diskusije poručio je sudionicima: „Svaka osoba treba prihvatiti ponuđene prilike i steći nova iskustva. Ako to ne prihvatimo, netko drugi hoće.”

Drugog dana sudionici su posjetili ustanove čiji su projekti istaknuti kao primjeri dobre prakse u području obrazovanja i općeg obrazovanja, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, visokog obrazovanja i obrazovanja odraslih te promovirali prioritet „uključenost i raznolikost” kroz sudjelovanje polaznika s manje mogućnosti, te posjetili naš Centar gdje smo ih upoznali s našim rado, predstavili rezultate projekta Zero waste catering lab, iskustva volontera i učenika.

Organizirali smo zero waste escape room u kojoj su sudionici kroz igru pokazali svoje znanje o navedenom konceptu, ali i stekli nova

Kroz kramičke radionice i  stolnog tenis sudionici imali su priliku družiti se s našim učenicima.

Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb / Ulica Vladimira Nazora 47, HR-10000 Zagreb / www.centar-sraskaj-zg.skole.hr / ured@centar-sraskaj-zg.skole.hr